Ara

Geleneksel Sporlarımız ve Oyunlarımız Uygulama ve Araştırma Merkezi

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlamaları

06.06.2022 12:46

19.05.2022 tarihinde 1071 Spor Kompleksi (Yeni Şehir Stadyumu)'nde Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinliklerde Müdür Emrullah GÜLER beyefendinin davetiyle Muş Alparslan Üniversitesi Okçuluk Topluluğu gösterilerini gerçekleştirmiştir.

Muş Valisi İlker GÜNDÜZÖZ, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Fethi Ahmet POLAT, Muş Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler ve diğer protokol üyeleri ilk olarak resim sergisini gezdiler. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam eden programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah GÜLER en büyük servetimiz birliğimiz, beraberliğimiz ve gençliğimiz olduğunu belirterek yaptı. Vali İlker Gündüzöz, 19 Mayıs 1919'da Samsun'da yanan meşalenin 2022 yılına geldiğini ifade etti. Anadolu'yu vatan yapma hikayesinin en önemli duraklarından Sultan Alparslan diyarı Muş'ta tarihin bu çok önemli anını hep birlikte yad ettiklerini kaydetti. Yapılan konuşmaların ardından bir sporcu tarafından Vali İlker Gündüzöz'e Türk bayrağı verildi. Program, şiirlerin okunması, halk oyunları gösterimi ve öğrencilerin hazırladığı etkinliklerle devam etti. 
Geleneksel Sporlarımız ve Oyunlarımız Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü ve Okçuluk Topluluğu Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Esra Çıplak'ın koordinatörlüğünde saat 14.00'da başlayan 1071 Spor Kompleksi-Okçuluk Poligonunda başlayan öğrencilerimizin gösterisi beğeni topladı. Sayın rektörümüzün teşrifi ve ok atışlarıyla devam eden etkinlik katılımcıların Muş ovasında tarihi anmalarıyla sona erdi.